Úvod &gt: Aktuality &gt: Testovali jsme detektory Soutdoor

Testovali jsme detektory Soutdoor

8. prosince 2016

Řada venkovních detektorů Soutdoor se rozrostla o další dva typy. Otestovali jsme je s bezdrátovými nadstavbami bezpečnostních ústředen Ksenia a Dominus Millennium. Podívejte se, jak testování dopadlo.

Ke stávajícímu modelu Soutdoor-T přibyly detektory s označením Soutdoor-LSoutdoor-BC.

Soutdoor-L

Detektor Soutdoor-L rozšiřuje řadu o duální PIR detektor. To znamená, že detektor je vybaven dvěma nezávislými PIR elementy a vyvažovacími EOL rezistory přímo na desce. Detektor je tak možné využívat v místech, kde není z technických důvodů vhodné použití duálního řešení s mikrovlnnou částí nebo tam, kde je prioritou ekonomická stránka instalace.

Soutdoor-L po otevření krytu

Soutdoor-BC

Detektor Soutdoor-BC je univerzálním detektorem pro bezdrátové nadstavby. Disponuje proudovým odběrem 9 µA v režimu Stand-by a 5 mA při poplachu, úroveň napájecího napětí je od 3 do 9 V DC. Hluboký zadní kryt detektoru je uzpůsoben instalaci bezdrátových vysílačů s integrovanou baterií nebo externí packem, který napájí i detektor samotný, a tak je do systému předávána informace o stavu baterie.  

Soutdoor-BC po otevření krytu

Testování detektorů

Testování samotné funkčnosti detektorů, tedy PIR (Soutdoor-T a L) a mikrovlnné části (Soutdoor-T), jsme prováděli, stejně jako u všech produktů před zavedením do portfolia. PIR část všech detektorů je společná a vychází z koncepce dvou samostatných PIR elementů, které musí být narušeny společně pro vyhlášení poplachu. Tím se zvyšuje spolehlivost a stabilita detektoru.

Mikrovlnná část u detektoru Soutdoor-T je dalším detekčním prvkem, který zvyšuje stabilitu a odolnost tohoto detektoru. Obě složku je možné u detektoru typu T detailně nastavit pomocí softwaru. Výsledky testů splňovaly naše požadavky na bezpečnost a stabilitu, proto jsme detektory do portfolia zařadili.

Detektor typu BC jsme také podrobili testu s bezdrátovými nadstavbami bezpečnostních ústředen KseniaDominus Millennium. Oba bezdrátové moduly se do zadního krytu detektoru vejdou bez problémů a je v něm dostatek místa na použití přídavných bateriových modulů, které zvýší kapacitu a prodlouží tak životnost baterií.

Soutdoor-BC s bezdrátovou nástavbou bezpečnostní ústředny Dominus Millennium

Bezdrátové moduly splnily funkčnost dle specifik a parametrů uvedených výrobci. Bezdrátový přenos událostí vyhlášených detektorem (poplach a tamper) jsme testovali ve volném prostoru na vzdálenost cca 90 m, kdy ústředna s bezdrátovým přijímačem byla umístěna v místnosti za sklem.

Soutdoor-BC s bezdrátovou nástavbou bezpečnostní ústředny Ksenia

Nyní je vám k dispozici ucelená řada venkovních PIR detektorů Soutdoor, která umožní vyřešit většinu požadavků na venkovní střežení na krátkých vzdálenostech.

Chcete se dozvědět více informací o perimetrických systémech? Kontaktujte nás, rádi vaše dotazy zodpovíme.

Chcete být informováni o zajímavostech a novinkách v oboru bezpečnostních technologií? S naším newsletterem vám nic neunikne.

Mohlo by vás zajímat:Chráníte svůj pozemek dostatečně?
Zranitelnost objektu je definována už na jeho perimetru, což je první linie bezpečnosti. Perimetrické systémy přesně odhalí případné narušitele, ověří a poté oznámí vniknutí a následně zahájí správnou reakci na narušení.      Navrhněte venkovní zabezpečení odkudkoliv
Společnost CIAS představila software Volumeter, který umožňuje navrhnout venkovního zabezpečení pomocí mikrovlnných bariér a detektorů. Nyní je sw k dispozici pro nejpoužívanější platformy operačních systémů.Jak správně instalovat detektory PZTS
Téměř každý den se setkáváme s problémy způsobenými falešnými poplachy. Podívejte se, co je způsobuje, a jak jim předcházet.

 
Mapa webuO webu | Tisknout stránku  | 
|
Vyrobila: Omega Design