Úvod &gt: Aktuality &gt: Plotový systém SIOUX s MEMS senzory

Plotový systém SIOUX s MEMS senzory

29. prosince 2016

Plotový systém SIOUX pro obvodovou ochranu od společnosti CIAS je vybaven MEMS senzory. Podívejte se, jak tyto senzory fungují a jaké jsou jejich výhody.

Micro Electro Mechanical Sensor (MEMS) je zařízení, které spojuje vyhodnocovací mikroprocesory a mechanické detektory do jednoho čipu. Využívá analogovou detekci s digitálním vyhodnocením a zpracováním informace na jednom místě. Tato technologie umožňuje miniaturizaci na bázi křemíkových čipů, což má za následek celkové zmenšení součástky, snížení odběru el. energie a v neposlední řadě i nižší cenu senzoru.

MEMS senzory měří dynamické zrychlení (vibrace) i statické zrychlení (gravitaci), jedná se tedy o tříosé (3D) akcelerometry, které pracují v prostoru (inerciální soustava os X, Y a Z). V křemíkové struktuře jsou vytvořeny "pohyblivé desky", které jsou v kontaktu s podkladem na několika místech a mohou se volně pohybovat ve směru snímaného zrychlení. Princip pohybujících se desek lze přirovnat k deskám kondenzátoru, které na základě změny vzdálenosti mění kapacitu měřeného kondenzátoru.

MEMS senzory měří dynamické zrychlení (vibrace) i statické zrychlení (gravitaci) v prostoru (inerciální soustava os X, Y a Z)

Výhody použití MEMS senzorů

Integrace těchto čipů zrychluje celý proces měření a vyhodnocení události vzniklé na plotě nebo jiném snímaném podkladu. Senzory změří, vyhodnotí změny a tyto informace zasílají datově do vyhodnocovací jednotky, která zaslané hodnoty porovnává s definovanými úrovněmi poplachu. Zároveň dochází k procesu vyhodnocení logiky dle integrovaného algoritmu, který porovnává průběh signálu a informací z více senzorů. Teprve po této analýze dochází k vyhodnocení, zda se jedná o poplachovou událost, či nikoliv. Vyhodnocení měření z několika podřízených (slave) senzorů již v master senzoru na plotě urychluje proces zpracování, datová komunikace zamezuje rušení signálu, ke kterému dochází v systémech, které zasílají analogové informace z každého senzoru do vyhodnocovací jednotky.

Vyhodnocení měření z několika podřízených (S - slave) senzorů probíhá už na master senzoru (M) a tím se urychluje celý proces zpracování událostí

Jak probíhá instalace SIOUXu?

Instalace systému SIOUX je řešena metodou Plug&Play, kdy se rozhodne o umístění senzorů v různých vzdálenostech (dle potřeby, vzdálenosti se poté nastaví v sw). Senzory se propojí patch kabely (délka patch kabelů je definovatelná při objednávce, nebo se delší kabel smotá u senzoru) a nainstalují se na plot. Tato metoda velmi urychluje instalaci a je srovnatelná se skládáním stavebnice.

Instalace systému SIOUX pomocí metody Plug&Play velmi urychluje instalaci

Rozdělení senzorů do skupin (zón) se provádí pomocí sw nebo integrovanou funkcí Touch&Zone, kdy se senzory přiřazují do zón „poklepáním“ na první a poslední senzor v zóně. Toto řešení je výhodné při větších instalacích, kdy nemusíte v sw dohledávat, který senzor bude dle adresy zařazen do zóny, ale fyzicky na obvodu plotu zařadíte do zón přesně ty senzory, které chcete.

         

Vyhodnocovací jednotka je dvoukanálová, disponuje TCP/IP rozhraním pro připojení jednotky do sítě pro konfiguraci, vzdálenou správu s nastavením a integraci. Jednotku je možné dodat i v provedení s PoE napájením. Každý kanál jednotky může ochránit 350 m plotu, celkem je to tedy 700 m plotu s jednou vyhodnocovací jednotkou. Senzory se adresují automaticky po připojení k jednotce.

Plotový systém SIOUX jsme v ČR instalovali například na plotě sportovního areálu VUT v Brně a také na dřevěném plotě.

Dvoukanálová vyhodnocovací jednotka disponuje TCP/IP rozhraním

Celý systém je navržen s moderními prvky vyhodnocení, které kladou důraz na stabilitu, jednoduchost a rychlost instalace. SIOUX je vhodný pro ochranu různých typů i rozsahů plotů. Je certifikován dle normy ČSN EN 50131 a NBÚ do stupně zabezpečení 4 a třídy prostředí IV. Na systém je poskytována záruka 72 měsíců.

Potřebujete zabezpečit objekt a nevíte, jestli je plotový systém SIOUX vhodnou variantou? Kontaktujte nás, rádi vám poradíme.

Nenechte si ujít nejnovější informace ze světa bezpečnostních technologií. Přihlaste se k odběru našeho newsletteru.

Mohlo by vás zajímat:Bariéra Ermo 482X Pro s dosahem až 500 m
Digitální mikrovlnná bariéra Ermo 482X Pro je špičkový model využívaný v objektech s nejvyššími bezpečnostními riziky. Detekční rozsahy bariéry jsou dány jejími typy od 50 do 500 m. Pro svou vysokou stabilitu a bezpečnou detekci využívá integrovanou funkci Fuzzy logic.Murena – nejvýkonnější duální mikrovlnný detektor
Při výběru perimetrického systému zákazníky zajímá celá řada informací. Připravili jsme přehled nejčastějších dotazů věnovaných detektoru Murena.Nový model sloupové IR bariéry
Nová sloupová IR bariéra Miris vychází koncepčně z osvědčeného modelu Coliris II. Jedná se tedy o typ transceiver, kdy je každý modul zároveň vysílačem i přijímačem. Připravili jsme pro vás přehled vlastností této IR bariéry.

 
Mapa webuO webu | Tisknout stránku  | 
|
Vyrobila: Omega Design